Światowy Dzień Wcześniaka

Światowy Dzień Wcześniaka
Światowy Dzień Wcześniaka

Fundacja „Słoneczna Kraina Dzieciom” po raz trzeci przyłącza się do akcji Międzynarodowy Dzień Wcześniaka.  Akcji towarzyszy kolor fioletowy, będący symbolem delikatności, wrażliwości, ale przede wszystkim waleczności wcześniaków, które każdego dnia walczą o przetrwanie, a ich Rodzice pokonują każdego dnia lęk o przyszłość.

 

Wydarzenie to rozpocznie się 17 listopada 2019 r. (niedziela) o godzinie 14:50 wymarszem sprzed pomnika „Reksia” grupy osób, które swoją obecnością chcą podkreślić solidarność z wcześniakami i ich rodzicami.  Później czeka mnóstwo atrakcji w Ratuszu oraz na pl. Ratuszowym. Nie zabraknie zabaw dla dużych i małych. Rodzice dodatkowo będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą, terapeutą SI czy lekarzem i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące osiąganych przez dziecko umiejętności lub ewentualnych trudności.

Ciekawym punktem programu będzie rzeźba w lodzie. Artysta będzie na naszych oczach rzeźbił w bryle lodu postać dziecka. Całość zakończy iluminacja budynku Ratusza przy dźwiękach instrumentów wybijających rytm bicia serca wcześniaka pod przewodnictwem perkusisty zespołu Akurat oraz grupy Walimy w Kocioł. W niebo zostaną także wypuszczone fioletowe, świecące balony. Każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wybić sobie pamiątkowy pin z logiem akcji. Zostaną także przekazane czapeczki zrobione dla wcześniaków przez wolontariuszy Fundacji.

 

Całość wydarzenia wpisuje się w kampanię społeczną „Rodzicu, Ty decydujesz”, w ramach której w szpitalach zawisną plakaty informacyjne dotyczące m.in. kroków milowych, jakie powinno opanować dziecko do 1 roku życia, ale też z czasem na temat innych nurtujących Rodziców problemów.

 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.