Odblaski ratują życie

Dodano: 08-11-2019
cc5c35b3cb7d158c47d4ec3716a2a11575083928.jpg
Powiązane galerie

Jak wiadomo nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejszą metodą przekazywania wiedzy. W związku z tym Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej zorganizowała  6 i 7 listopada  w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących cykliczną imprezę pod hasłem „Bądź i Ty Bezpieczny”.

 

- Najważniejsza jest profilaktyka. Lepiej uczyć, szkolić, pokazywać niż później przeżywać te tragedie na ulicach. W wypadku tej akcji najważniejszy jest sposób przekazywania wiedzy, która sprawia, że dzieci poprzez zabawę zdobywają nie tylko nowe wiadomości ale nabywają dobrych przyzwyczajeń. Listopad to krótkie dni, często ciemne i deszczowe wieczory. Z tego powodu założony odblask sprawia, że jesteśmy widoczni, a przez to bezpieczniejsi. Wiem z doświadczenia, że ratują one nie tylko zdrowie ale i życie! – podkreślał zastępca prezydenta Piotr Kucia. 


Podczas imprezy dzieci dostały odblaski i książeczki, a w nich zasady bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. W spotkaniach wzięło udział ok. 1600 pierwszoklasistów. Akcja skierowana jest właśnie dla nich, gdyż od siódmego roku życia dziecko samodzielnie (bez opiekuna) może poruszać się po drodze czyli po chodnikach i przejściach dla pieszych.

 

- Zasadniczym celem tej imprezy jest promocja elementów odblaskowych. Uważamy bowiem, że poprzez reklamowanie tych elementów na odzieży, sprzęcie szkolnym, sprzęcie sportowym - uczymy dzieci unikania zagrożeń - mówi Alina Porębska-Puszyńska, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podobnie przekonywał szef bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz - Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy przykładem dla naszych dzieci.  Jeśli my będziemy nosić odblaski, to tak samo będą robić nasze dzieci.

 

Podstawowym celem spotkań była realizacja różnych form edukacji w zakresie promowania szerokiej gamy elementów odblaskowych. W trakcie spotkań zaprezentowano film z serii Sznupek radzi pt. „Jak być bezpiecznym?”, odbyła się inscenizacja teatralna „Bezpieczna droga do szkoły” oraz pogadanki dotyczące wypadków drogowych oraz szkodliwego działania alkoholu. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego obejrzeli widowisko muzyczne pt. Bezpieczna droga do szkoły.

 

Każde ze spotkań zakończył pokaz odzieży z elementami odblaskowymi przygotowany przez Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego oraz uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

 

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6