Spotkania z historią w Hałcnowie

Dodano: 08-11-2019
ecdf04dd7746274fa2048607a2258ea20c4e1b51.jpg

Wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości zostały zaplanowane w Hałcnowie. Już 10 Listopada organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego, wieczornego śpiewania, a 11 Listopada między innymi na otwarcie wystawy plenerowej.

 

Poszukiwanie śladów historii polskiej kultury przyświecało organizatorom tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości w Hałcnowie. Dom Kultury przy współpracy pięciu lokalnych organizacji przez cały wrzesień i październik zbierał stare zdjęcia i dokumenty dotyczące działań kulturalnych w tej dzielnicy Bielska-Białej. Udało się zebrać materiał, dzięki któremu już 11 listopada otwarta zostanie wystawa plenerowa. Pomysł ten powstał po to, aby przybliżyć mieszkańcom Hałcnowa historię ich dzielnicy – często skomplikowaną i niełatwą. Wystawa będzie wisieć przez dwa tygodnie, aby wszyscy chętni mogli zapoznać się ze zdjęciami dawnych obiektów i wydarzeń kulturalnych.

 

11 Listopada świętowanie w Hałcnowie rozpocznie się o godzinie 9.10 pod lokalną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zostanie odśpiewany hymn państwowy i wciągnięta polska flaga na maszt. Następnie uczestnicy przejdą do Bazyliki w Hałcnowie na uroczystą mszę za Ojczyznę, a po niej udadzą się na uroczystości do Domu Kultury.

 

Szczegóły zaplanowanych wydarzeń znajdują się na załączonym plakacie.

 

Zgłoś błąd
PDF
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
zapytajprezydenta - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
BUDZET
Budżet obywatelski
 „Płatności online”  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
SPM
Konsultacje społeczne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
geoportal - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
To jest aplikacja Webphone służąca do bezpłatnego dzwonienia do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
1
2
3
4
5
6